Solidarita je výsadou zodpovědných

Velkorysost a ochota pomoci tam, kde je třeba, jsou důkazem hlubokého porozumění významu skutečného bohatství. Klientům, kteří se o svůj majetek rozhodnou podělit, pomáháme najít co nejefektivnější způsob, jak věnované peníze zužitkovat.

JAK POMÁHÁME

Dlouhodobě spolupracujeme s Výborem dobré vůle – Nadace Olgy Havlové a do prospěšných aktivit zapojujeme zaměstnance i klienty

Již tradicí jsou pravidelné finanční sbírky všech zaměstnanců ČSOB Private Banking pro konkrétní žadatele doporučené partnerskou organizací.

S návrhem pomoci přicházejí také přímo naši kolegové a sdílí osudy znevýhodněných osob ze svého okolí či rodiny. Následně pomáháme financovat například speciální zdravotní pomůcky.

Snažíme se o rovnováhu mezi prací a každodenním životem. Zaměstnanci se s klienty účastní běžeckých závodů a dalších sportovních aktivit – díky každému úspěšně dokončenému kilometru putuje určitá částka na charitu. Podporujeme také dobrovolnické dny, během kterých pracujeme pro dobročinné organizace.

Našim klientům jsme také představili tzv. ČSOB Kartu dobré vůle. Jde pravděpodobně o první platební kartu v Evropě (možná na světě) tohoto typu. Z každé transakce míří 0,6 % na vybrané charitativní projekty. Díky této kartě můžete utrácet a pomáhat zároveň. Mít peníze je krásná věc, ale ten největší poklad je užívat si opravdové bohatství.

Karta dobré vůle MasterCard Award 2014


KARTA DOBRÉ VŮLE

NOVINKY SPOJENÉ S KARTOU DOBRÉ VŮLE OD ČERVNA 2017

Používáním Karty dobré vůle přispívají klienti ČSOB Private Banking na projekty neziskových organizací. Každý nákup tak pomáhá tam, kde je to nejvíce třeba. V roce 2016 se díky kartě vybralo téměř 2,3 milionu korun, za celou dobu fungování (tj. od května 2014) se podařilo získat již bezmála 5 milionů korun.

Novinkou u Karty dobré vůle je navíc možnost podpořit prospěšné charitativní projekty i z vlastních prostředků klienta. Stačí si na schůzce s privátním bankéřem zvolit jednu ze tří nabízených variant (0,3 %, 0,5 % nebo 0,8 %), a charitativní příspěvek bude zaúčtován proti účtu, ke kterému je karta vydána.

V průběhu celého roku jsou dobročinné příspěvky shromažďovány na sběrném účtu a klienti sami rozhodnou o jejich využití. Na našich webových stránkách představíme tři neziskové organizace a prostřednictvím hlasování klienti zvolí, kdo celkový výtěžek získá. Pro období červen 2017 – březen 2018 byl jako první příjemce daru vybrán Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové. Následně spustíme hlasování o prostředcích nasbíraných za období duben – prosinec 2018. O celkové výši sumy stejně jako o jednotlivých příbězích těch, kterým dar pomohl, budeme informovat na našem webu.

Protože chceme pomáhat spolu s klienty, vyhlašujeme ČSOB Grantový program Karty dobré vůle, ve kterém rozdělíme neziskovým organizacím až 3 miliony korun ročně. Komise složená ze zástupců ČSOB Private Banking, ČSOB a MasterCard vybere vítězné projekty, které se o grantové prostředky podělí.

Děkujeme srdečně všem klientům, že prostřednictvím Karty dobré vůle pomáhají těm, kteří to potřebují. Věříme, že výsledky potěší klienty stejně jako nás.

VYBRANÉ PŘÍBĚHY LIDÍ, KTERÝM KARTA POMOHLA

VYBRANÉ PARTNERSKÉ NEZISKOVÉ ORGANIZACE

2017

Asistence, o.p.s.

2016

Sportovní klub vozíčkářů PrahaDětský domov SenožatyFond ohrožených dětíRehabilitace nevidomých a slabozrakých TyfloservisHašle z.s.AcorusLinka bezpečíNárodní kronikaMobilní hospic OndrášekSOS Dětské vesničky

2015

Česká asociace paraplegiků - CZEPANadačního fond MathildaSdružení NeratovDomov Sue RyderDomácí hospic JordánNadační fond Rozum a Cit

2014

SvětluškaNadace VIAKonto BariéryNadační fond manželů Livie a Václava KlausovýchVýbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové

TISKOVÉ ZPRÁVY